T. Kolinas Kempbelas (T. Colin Campbell)

T. Kolinas Kempbelas (T. Colin Campbell) tai Amerikos biochemikas, besispecializuojantis maisto poviekio sveikatai srityje. Jis yra maistinės biochemijos Kornelio universiteto Džeikobo Gauldo Šurmano (Jacob Gould Schurman) vardo nusipelnęs atsargos profesorius ir daugiau negu 300 tiriamųjų straipsnių autorius. ColinCampbellT. Kempbelas yra pramoniniu būdu neapdorotos augalinės kilmės pagrindu sukurtos mažo riebalų kiekio mitybos ir dviejų knygų šia tema „Natūralus būdas išvengti ligų“ (The China Study), tapusios perkamiausia knyga apie mitybą, ir „Whole“ autorius.

T. Kempbelas buvo vienas iš vadovaujančių mokslininkų dvidešimto amžiaus aštuntame ir devintame dešimtmečiuose  vykusiame bendrame Kinijos-Oksfordo-Kornelio tyrime apie mityba ir ligas, kurį 1983 metais pradėjo Kornelio ir Oksfordo universitetų ir Kinijos profilaktinės medicinos akademijos, siekdamos ištirti ryšį tarp maisto ir vėžio, širdies ir medžiagų apykaitos ligų. Šis tyrimas „The New York Times“ buvo pavadintas „didžiuoju epidemiologijos prizu“.

T. Kempbelas gimė pieno fermoje. Priešveterinarinės medicinos jis mokėsi Pensilvanijos valstybiniame universitete, kur 1956 metais gavo bakalauro laipsnį, po to įstojo į Džordžijos universiteto veterinarijos mokyklą. Kornelyje, kur jis mokėsi po Klivo Makėjaus (Clive McCay), žinomo savo maisto ir senėjimo tyrimais, 1958 metais gavo magistro laipsnį, o 1961 metais – mitybos, biochemijos ir mikrobiologijos sričių daktaro laipsnį .

T. Kempbelas prisijungė prie MIT (Masačiusetso technologijų universitetas) kaip tyrimų asistentas, vėliau 10 metų dirbo Virdžinijos politechnologijų institute Biochemijos ir maisto fakultete, o 1975 metais grįžo į Kornelį, kad prisijungtų prie Mitybos mokslo skyriaus. Jis dirbo vyresniuoju padėjėju Amerikos vėžio tyrimų institute, yra Gydytojų už atsakinga mediciną komiteto patarėjų valdybos, jungiančios gyvulinės kilmės baltymų vartojimą su vėžio atsiradimu, narys ir teigia, kad kazeinas iš žinduolių pieno yra „didžiausias kancerogenas, kurį mes vartojame“.

Nuo 1978 metų jis dalyvavo Jungtinių Amerikos Valstybių nacionalinės mokslo akademijos maisto saugumo ekspertų grupės veikloje, turi Kinijos profilaktinės medicinos akademijos garbės profesoriaus laipsnį.

T. Kempbelas yra teigęs, kad maždaug nuo 1990 metų 99% laikosi veganinės mitybos. Bet jis nevadina savęs vegetaru ar veganu. Viename interviu 2007 metais jis yra pasakęs: „Aš niekada neieškojau vegetariškos arba veganiškos mitybos įrodymų dėl išankstinės idėjos. Iš tikrųjų aš vengiu šių V raide prasidedančių žodžių, nes jie dažnai reiškia kitką, negu aš norėjau tuo pasakyti“.

Ir dar viename „The New York Times“ interviu jis pridūrė: „Aš nevartoju žodžių „veganiškas“ arba „vegetariškas“. Man jie nepatinka… Aš manau, kad mes turime vartoti neapdorotą maistą. Mes neturime pasikliauti idėjomis, kad vien tik mūsų genai lemia mūsų sveikatą. Mes neturime laikytis idėjos, kad maisto papildai yra būdas maitinti savo kūną, nes tai yra netiesa. Aš kalbu tik apie neapdorotą, augalinės kilmės maistą.“

Komentarai

comments

Jums irgi gali patikti Daugiau šio autoriaus

Comments are closed.