Saulėgrąžų daigai

„Jauni augalų daigai ir seklų želmenys yra vieni iš pačių vertingiausiu maisto produktų žemėje“
Dr. Brian Clement JAV

saulegrazu_daigai2Saulėgrąžų daigai – tai skanus ir labai naudingas maistas. Sėklai pradėjus augti ir daigui dar neatsiskyrus nuo sėklos, visos vertingiausios medžiagos koncentruojasi į daigus. Tai tikras, „gyvas“ maistas. Daigai turi labai daug vitaminų, mikroelementų ir kitų biologiškai aktyvių junginių bei užpildyti elektromagnetine energija, taip reikalinga žmogui. Tai puikus energijos ir sveikatos šaltinis. Juos galima valgyti vienus, maišyti į salotas, naudoti žalių kokteilių gamybai, spausti sultis.
Šie saulėgrąžų daigai išauginti rankiniu būdu padėkluose, naudojant sertifikuotą ekologišką žemę be jokių organinių ar neorganinių trąšų. Žemėje nėra gyvulių mėšlo.

Vitaminas D ir Lecitinas
Tarptautine daigų auginimo asociacija (JAV) teigia, kad saulėgrąžų daiguose gausu vitamino D, todėl jie labai naudingi akims. Jie ypač rekomenduojami trumparegiams. Be to, šie daigai ramina nervus ir normalizuoja rūgščių bei šarmų balansą virškinamajame trakte, normalizuoja kraujospūdį.
Harwardo visuomenės sveikatos institutas ištyrė, kad saulėgrąžų daigai tai lecitino šaltinis. Šis fosfolipidas atsakingas už riebalų apytaką kraujyje.

Riebiosios rūgštys ir Baltymai
Sapiente universiteto (Rumunija) mokslininkas M. Morton ištyrė, kad saulėgrąžų daiguose gausu Alfa-linoleno rūgšties, žinomos kaip Omega-3 riebalų rūgštis. Ši riebioji rūgštis dalyvauja smegenų veikloje, skatina odos, plaukų ir kaulų atsinaujinimą.
University of Maryland Medical Center mokslininkai nustatė, kad saulėgrąžų daiguose du kartus daugiau baltymų nei špinatuose, aisbergo ar romaninėse salotose.

 

Komentarai

comments

Jums irgi gali patikti Daugiau šio autoriaus

Comments are closed.