Korupcija Harvardo universitete

Dr. Marcia Angell yra Harvardo medicinos mokyklos mokslininkė, knygos „Tiesa apie farmacines kompanijas: kaip jos mus apgaudinėja ir ką daryti“ autorė.

Dr. Angell viename iš prestižinių JAV medicinos žurnalų „The New England Journal of Medicine“ (NEJM) rašo: „Tiesiog nebegalima daugiau tikėti daugeliu skelbiamu klinikinių tyrimų arba pasikliauti straipsnių autoriais, „patikimais“ gydytojais, mokslininkais ar autoritetingų medicinos įstaigų rekomendacijomis. Kokia ji bebūtų nemaloni, tačiau aš tokią išvadą padariau po truputį suvokdama kas vyksta, du dešimtmečius dirbdama prestižinio JAV medicicorruptionnos žurnalo „The New England Journal of Medicine“ redaktore.

Dr. Angell straipsnyje gausu sensacijų. Pavyzdžiui, temoje apie gydytojus, kuriuos nupirko didžioji farmacija (Big Pharma), ji rašo: „Niekas nežino visos sumos, kurią farmacijos kompanijos sumokėjo gydytojams, bet iš 9-ių didžiausių JAV farmacijos kompanijų metinių ataskaitų aš apytiksliai paskaičiavau, kad vien tik Šiaurės Amerikoje kalbama apie dešimtis milijardų dolerių per metus. Tokiomis priemonėmis farmacijos pramonė įgijo milžinišką kontrolę valdydama gydytojus ir gaudama palankius vaistų vartojimo vertinimus. Palaikydamos glaudžius ryšius su gydytojais, ypač prestižinių medicinos mokyklose fakultetų vyresniaisiais specialistais, korporacijos veikia tyrimų rezultatus, formuoja medicinos praktiką ir net ligų atsiradimo priežastis.“

Dr. Angell analizuoja dr. Josepho L. Biedermano, Harvardo medicinos mokyklos psichiatrijos profesoriaus ir Masačusetso pagrindinės ligoninės vaikų psichofarmakologijos vadovo, bylą. Ji paaiškina: „Daugiausia dėl jo kaltės vaikams, sulaukusiems dvejų metų, yra diagnozuojamas bipolinis sutrikimas ir jie yra gydomi grupe vaistų, kurių daugelis nėra patvirtinti Maisto ir vaistų administracijos (FDA) ir kurių nebuvo leista vartoti vaikams iki dešimties metų.“

Biedermano rekomenduojami bei paskirti vaistai vaikų bipoliniams psichikos sutrikimams gydyti, kaip teigia „The New York Times“ ekspertų grupė, buvo „švelniai tariant netikslūs ir labai abejotini“.

2009 metų birželį JAV Senato tyrimas parodė, kad farmacijos korporacijos, įskaitant tas, kurios gamina vaistus vaikų bipoliniams psichikos sutrikimams gydyti, 2000 ir 2007 metų laikotarpiu už „rekomendacijas“ ir „konsultacijas“ Biedermanui sumokėjo 1,6 mln. JAV dolerių.

„Du Biedermano kolegos gavo panašias pinigų sumas. Po šios informacijos paviešinimo, Masačusetso pagrindinės ligoninės prezidentas ir jos gydytojų organizacijos pirmininkas išsiuntė laišką minėtiems gydytojams. Vietoj to, kad išreikštų susirūpinimą dėl interesų konflikto ir korupcijos, jie pareiškė užuojautą daktarų šeimoms: „Mes žinome, tai yra itin skausmingas laikas šiems gydytojams ir jų šeimoms, ir mūsų širdys yra su jais.“

Biedermanas neatskleidė informacijos apie pajamas, gautas iš didžiosios farmacijos, savo darbdaviams Harvarde (kaip to reikalaujama iš visų Harvardo darbuotojų). Harvardo medicinos mokykla kažkodėl tyrė šį atvejį dvejus metus. Kaip tai apibūdina žurnalistas Alisonas Bassas: „tai buvo turbūt pats ilgiausias tyrimas universiteto istorijoje“.

Toks medikų bendruomenės kolegų elgesio vertinimas kelia rimtą susirūpinimą ne vien tuo, kas spausdinama prestižinių medicinos leidinių puslapiuose.

Jūsų gydytojai skaito šiuos žurnalus. Remdamiesi ten randama informacija jie skiria jums gydimą, išrašo vaistų. Visa tai paremta didžiosios farmacijos finansuojamų šešėlinių autorių parašytais straipsniais, kurie prestižiniuose žurnaluose pristatomi medikų, melagingai apsimetančių šių straipsnių autoriais. Tuomet jūs išeinate iš savo gydytojo kabineto su vaistų, galinčių jus nužudyti arba ne, receptu, nes gydimo metodika, kurią rekomenduoja tokie gydytojai kaip Biedermanas, yra sukurta didžiosios farmacijos kabinetuose.

Iš dvylikos NEJM straipsnius rašančių mokslininkų bent trys yra visą darbo dieną dirbantys korporacijų Merck arba Novartis darbuotojai. O kiekvienas iš kitų devynių pripažinti turinčiais finansinių interesų arba gaunančiais grynųjų pinigų, jiems kompensuojamos kelionių išlaidos arba mokami konsultavimo ir mokymo honorarai iš bendrovių Merck, Novartis, Amgen, Roche Nycomed, Procter & Gamble, AstraZeneca, GlaxoSmithKline, Medtronics, Nastech, Nestle, Fonterra Brands, OnoPharma, Osteologix, Pfizer, Eli Lilly, Sanofi-Aventis, Tethys, Unilever, Unipath, Inverness Medical, Ortho Clinical Diagnostics, OSIProsidion arba Takeda. Kodėl „New Enland Juornal of Medicine“ arba kuris nors kitas prestižinis medicinos žurnalas sutinka leisti straipsnius, kuriuos rašo farmacijos bendrovių samdomi darbuotojai? Skaitykite dr. Angell straipsnį Niujorko knygų apžvalgoje, pavadintą „Vaistų įmonės ir gydytojai: korupcijos istorija“.

* Naujausios žinios: „Masačusetso pagrindinė ligoninė trims psichiatrams skiria sankcijas už etikos pažeidimus“, 2011 m. liepos 1 d. „Boston Business Journal“ rašo, kad trys psichiatrai buvo nubausti už tai, kad tinkamai nedeklaravo septynženklių sumų, gautų iš farmacinių kompanijų.

Laiške kolegoms gydytojai Josephas Biedermanas, Thomas Spenceris ir Timothy Wilensas atskleidė, kokios sankcijos jiems buvo taikytos. Remiantis pažyma, kuri ligoninės prašymu tapo vieša, šie trys gydytojai:

• vienus metus privalo susilaikyti nuo dalyvavimo „farmacijos pramonės finansuojamuose renginiuose“;

• pasibaigus draudimo galiojimui, dvejus metus privalo gauti Masačusetso pagrindinės ligoninės ir Harvardo medicinos mokyklos leidimą dalyvauti bet kokiuose farmacijos industrijos finansuojamuose išoriniuose projektuose, o jiems pasibaigus – atsiskaityti;

• turi praeiti atitinkamus mokymus;

• jiems bus atidėtas premijų už „darbą ir pažangą“ mokėjimas.

Minėti trys gydytojai politikų buvo itin stebimi nuo 2008 metų birželio, kai senatorius Charlesas Grassley, R-lowa , pradėjo tyrimą dėl interesų konflikto. Biedermanas ir Wilensas prisipažino priėmę 1,6 mln. JAV dolerių iš farmacijos kompanijų, kurių vaistus skatino pirkti. Spenceris paėmė vieną milijoną dolerių.

Senatorius Grassley Kongrese pasakė:

„Šie trys Harvardo universiteto mokslininkai yra vieni iš geriausių psichiatrų šalyje, o jų tyrimai yra vieni svarbiausių šioje srityje. Jie taip pat ėmė milijonus dolerių iš farmacijos kompanijų“.

 

 

 

 


 [A1]Manyčiau, kad „Mass. General“ yra Massachusetts Generl Hospital trumpinys ir kad čia nėra kalbama apie jokį generalinį direktorių.

 [A2]Nerandu, ką reiškia šis žodis, tad nežinau, jo vertimo. R-Ajova yra netinkamas Google vertimas.

Komentarai

comments

Jums irgi gali patikti Daugiau šio autoriaus

Comments are closed.