Ištrauka iš naujosios C. Esselstyn knygos

cesselstyn

Tai nutiko 1996 metų lapkričio penktadienį. Visą dieną operavau. Baigiau darbą, atsisveikinau su savo paskutine paciente ir man pradėjo labai smarkiai skaudėti galvą. Akyse sužaibavo, turėjau atsisėsti. Po minutės ar dviejų pradėjo skaudėti krūtinę. Skausmas išplito į ranką, petį ir žandikaulį.

Tai Joe’aus Crowe (Džojaus Krou), po manęs tapusio Klivlando klinikos Krūties vėžio darbo grupės prezidentu, žodžiai. Jį ištiko infarktas, kai jam tebuvo keturiasdešimt ketveri metai. Jo šeimoje niekas nesirgo širdies liga, neturėjo viršsvorio ir nesirgo diabetu, kraujo spaudimas ir blogojo cholesterolio kiekis kraujyje nebuvo aukšti. Trumpai tariant, jam nebuvo įprastos grėsmės susirgti infarktu. Neatsižvelgiant į tai, jį ištiko infarktas – ir labai sunkus.

Mano tyrimų objektas – vainikinių arterijų liga, jos priežastis ir revoliucinis visiems prieinamas gydymas, padedantis įveikti šią ligą ir išgelbėjęs Joe’ų Crowe ir daugelį kitų. Aš aiškiai ir nesąlygiškai teigiu: vainikinių arterijų liga neturi pasireikšti, o jei ji pasireiškia, neturi progresuoti. Aš svajoju, kad vieną dieną mes galėsime visai išgyvendinti širdies ligą – turtingų šiuolaikinių Vakarų nelaimę – kaip ir daug kitų lėtinių ligų.Pateikiu faktus. Vainikinių arterijų liga – tai pagrindinis vyru ir moterų žudikas Vakaru civilizacijoje. Per savo gyvenimą kuria nors šios ligos forma sirgę vienas iš dviejų amerikiečiu vyru ir viena iš trijų moterų.

Tikiu, kad galima apsisaugoti nuo vainikinių arterijų ligos, ir net jei ji pasireiškia, jos raidą galima sustabdyti, o jos klastingą poveikį išgygyti. Aš tikiu ir mano pastarųjų dvidešimties metų darbas parodė, kad viską galima padaryti be brangios mechaninės intervencijos ir su labai mažai vaistų. Svarbiausia yra mityba.

Būtinas mano rekomenduojamos mitybos programos reikalavimas yra tas, kad joje negali būti nė vieno maisto produkto, sukeliančio ar skatinančio kraujagyslių ligą. Aš dažnai prašau pacientų palyginti savo vainikinių arterijų ligą su gaisru namuose. Jūsų namai dega, nes dėl netinkamo maisto pasireiškia širdies liga. Svarbiausia, kad toliau valgydami maistą, sukėlusį šią ligą, pilate benzino į ugnį.

 

Tai padeda. Per pirmąjį dvylika metų trukusį labai sergančių pacientų, apie kuriuos papasakosiu šioje knygoje, mitybos poveikio tyrimą paaiškėjo, kad tiems pacientams, kurie laikėsi mano progra- mos, visiškai sustojo vainikinių arterijų ligos klinikinė raida ir ženkliai sumažėjo ligos simptomų. Pacientams, kurie visapusiai laikėsi mano rekomenduojamos mitybos, angina išnyko per keletą savaičių, o padidėję fizinio krūvio mėginio rezultatai vėl tapo normalūs.

 

Maždaug po dvejų su puse metų, kai Joe’us ėmė laikytis griežtos augalinės mitybos, atėjo momentas, kai labai daug dirbantis ir išgyvendamas didelį stresą chirurgas, vėl pajuto krūtinėje tam tikrą sunkumą. Jo kardiologai, sunerimę dėl kartotinės anginos, pareikalavo atlikti daugiau tyrimų, pasitikrinti kodėl.

Tą dieną, kai angiograma buvo pakartota, po darbo užėjau į dr. Crowe kabinetą. Kai pasisveikinome, pamaniau, kad jis verkia.

– Ar viskas gerai? – paklausiau.

– Tu išgelbėjai man gyvybę, – pasakė jis. – Praėjo! Viskas išnyko! Mirtinos grėsmės nebėra! Mano pastarojo tyrimo angiograma normali.

Paskui, kai paklausiau Joe’aus, kas privertė juos apsispręsti daryti pokyčius, jo atsakymas buvo labai nuoširdus:

– Mes tikėjome tavimi, – pasakė ir pridūrė: – Aš neturėjau alternatyvos, todėl ėmiausi mitybos. Jei būčiau turėjęs galimybę chirurginei apylankai, mityba nebūtų buvusi pirmoje vietoje. Mityba mums parodė kitą kelią, leido daryti tai, ką žinojome sugebėsią padaryti.

Knygą galite nusipirkti www.patogupirkti.lt

Komentarai

comments

Jums irgi gali patikti Daugiau šio autoriaus

Comments are closed.