Gyvensenos medicinos klinika

2018 m. balandžio 25 d. gyvensenos medicinos klinikos komanda kartu su Seimo sveikatos komiteto nariais, LSMU atstovais ir gyvensenos medicinos bendruomene atidarė pirmąją Lietuvoje gyvensenos medicinos kliniką.

Gyvensenos medicinos klinikos komanda (iš kairės): Jūratė Kluonė – mitybos pedagogė; Paulius Jaruševičius – sveikos gyvensenos konsultantas; Eglė Minevičienė – gyvensenos medicinos specialistė; Dr. Mindaugas Dūdonis – šeimos gydytojas

Moksliniais įrodymais pagrįsta gyvensenos medicina atveria Lietuvos ir viso pasaulio žmonėms naujas galimybes suvaldyti lėtinių neinfekcinių ligų pandemiją. Gyvensenos medicinos, mitybos ir fizinio aktyvumo specialistai kartu su klinikos „Altamedica“ gydytojais, Lietuvos Respublikos Seimo sveikos gyvensenos komisijos nariais 2018 m. balandžio 25 d. Kaune, „Altamedica“ Lašo klinikos prieglobstyje, atidarė pirmąją ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje gyvensenos medicinos kliniką.

Gyvensenos medicinos asociacijos direktorė ir klinikos vadovė Eglė Minevičienė dalinasi savo įžvalgomis: „Lietuvoje širdies ir kraujagyslių, antrojo tipo cukrinis diabetas, vėžys, plaučių ligos nusineša apie 66 proc. gyvybių, o sergančiųjų amžius jaunėja. Daugelio šalių patirtis ir gyventojų sveikatos rodiklių dinamika liudija, kad lėtinių ligų gydymas vaistais ir chirurgine intervencija labai brangus, nepašalina ligų priežasčių ir neturi didelės įtakos sergančiųjų gyvenimo kokybei bei trukmei. Todėl natūralu, kad Lietuvoje atsirado poreikis atsirasti gyvensenos medicinai. LSMU parengė pirmuosius kvalifikuotus specialistus, gebančius įvertinti lėtinių ligų riziką, konsultuoti su sveikata susijusio elgesio kaitos klausimais, įgalinti pacientus tapti aktyviais motyvuotais medikų partneriais, prisiimančiais atsakomybę už savo sveikatą.“

Klinikos atidarymo proga mokomojoje virtuvėje Jūratė svečiams paruošė sveikus užkandžius

„Nepaisant naujosios profesijos aktualumo, integruoti gyvensenos mediciną į Lietuvos sveikatos priežiūros sistemą nėra lengva. Siekdama suburti specialistus bendram darbui, kurti ir išlaikyti gyvensenos medicinos praktikos standartus, rūpintis nuolatiniu specialistų kvalifikacijos kėlimu, organizuoti mokslinę veiklą, dalintis gerąja patirtimi, šių metų pradžioje susikūrė Gyvensenos medicinos asociacija, kurios iniciatyva ir atidaroma pirmoji gyvensenos medicinos klinika. Jos nariai, nuosekliai dirbdami pagal 2016 m. patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės programą, numatančią išplėsti šeimos gydytojo komandą, į ją įtraukiant gyvensenos medicinos specialisto pareigybę, savo entuziazmu paskatino Kauno klinikų pašonėje įsikūrusios „Altamedica“ Lašo klinikos vadovus skirti patalpas bei kitus išteklius tam, kad pirmoji tokia komanda galėtų nedelsdama pradėti veiklą“.

„Galime pasidžiaugti, kad vos tik pradėję veiklą poliklinikoje jau turime ne tik jaukų konsultacijų kabinetą, bet ir mokomąją virtuvę, kurioje vyks sveikatą tausojančio maisto gaminimo pamokos, kineziterapijos salę, kurioje padėsime išsijudinti fiziškai mažiau aktyviems pacientams,“ – džiaugiasi gyvensenos medicinos klinikos šeimos gydytojas dr. Mindaugas Dūdonis.

Klinikos atidarymas

„Ši, pasaulyje vis labiau populiarėjanti, mokslu pagrįsta, moderniosios visuomenės sveikatos priežiūros sritis pagaliau žengia pirmuosius tvirtus žingsnius. Lietuva tampa gyvensenos medicinos centru Europoje. Prireikė šešerių metų nuoseklaus darbo, daugybės žmonių Lietuvoje ir JAV pastangų, bendradarbiavimo su Vyriausybe, Sveikatos apsaugos ministerijos palaikymo, kad gydymo įstaigoje atsirastų gyvensenos medicinos klinika,” – sako Gyvensenos medicinos asociacijos valdybos pirmininkas Paulius Jaruševičius.

Seimo narys Dainius Kepenis, kurio iniciatyva įkurta Seimo sveikos gyvensenos komisija, nuoširdžiai dėkojo kolegoms iš Kauno už jų iniciatyvą. Sveikuolis džiaugėsi, kad jo prieš beveik tris dešimtmečius pradėta sveikatinimo veikla pasiekė jau ir gydymo įstaigas. Seimo narys Zenonas Streikus pabrėžė, kad „esama sveikatos apsaugos sistema tiesiog nepajėgi suvaldyti vis jaunėjančių lėtinių ligų, todėl tokios inovacijos ne tik žmonėms, bet ir valstybei gali atnešti milžinišką naudą. Šiandien pacientai už gyvensenos konsultavimo paslaugas turės mokėti patys. Argi ne paradoksalu, kad mes taip nuosekliai iš mokesčių mokėtojų pinigų kompensuojame vaistus ir niekaip nerandame finansavimo sveikos gyvensenos švietimo klausimais, o ką jau kalbėti apie ligų gydymą keičiant gyvenseną,“ – stebėjosi Seimo narys. LSMU atstovas Tomas Vaičiūnas pabrėžė, kad „mes čia kalbame ne apie prevenciją, bet sunkių ligonių gydymą maistu ir fiziniu aktyvumu. Toks gydymas įmanomas tik glaudžiai bendradarbiaujant šeimos gydytojui ir gyvensenos medicinos specialistui.“

Gyvensenos medicinos klinika atvira visiems, norintiems keisti gyvenimo būdą. Iki šiol žmonės, norintys gyventi sveikiau, turėjo patys susirasti patikimos informacijos. Dažnai tokie žmonės patekdavo į įvairiausių „guru” ar feisbuko grupių prieglobstį. Deja, taip yra ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Dabar mes galėsime suteikti žmonėms visokeriopą kvalifikuotą pagalbą keičiant mitybos, fizinio aktyvumo ir socialinius įgūdžius. Ypatingą dėmesį skirsime šeimai. Kol kas tokia gyvensenos medicinos klinika yra vienintelė Lietuvoje.

Norėdami daugiau sužinoti apie mūsų klinką skambinkite tel. +370 686 49 490 arba rašykite mums el. paštu: lasoklinika@gyvensenosmedicina.lt. Jau galite registruotis pas mūsų šeimos gydytojus, į konsultacijas pas gyvensenos medicinos specialistus ir gydančios mitybos pamokas.

Registracija: tel. (8-37) 330302.

Komentarai

comments

Jums irgi gali patikti Daugiau šio autoriaus

Comments are closed.