Cherie Soria – gurmaniškos žalios veganinės virtuvės „mama“

Cherie Soria yra “Living Light Culinary Arts” instituto įkūrėja bei direktorė, jau daugiau nei 15 metų privačius asmenis, virėjus, instruktorius moko kurti gurmanišką gyvą maistą. Vegetariško kulinarijos meno moko daugiau nei 35 metus. Cherie, taip pat, yra kelių knygų autorė, įskaitant klasikinę – „Angelų maistas: sveiki receptai dangiškiems kūnams“ (Angel Foods: Healthy Recipes for Heavenly Bodies), bei greitu metu išleidžiamą „Žalio maisto mitybos revoliucija: Švęskite, lieknėkite, gaukite energijos, jauskitės jaunesni!“. Cherie asmeniškai mokė daugelį pasaulio geriausių žalio maisto virėjų bei instruktorių ir dažnai yra vadinama gurmaniškos žalios veganinės virtuvės „mama“ .CherieRedJacket

Cherie ir jos vyras Dan Ladermann be kulinarinės mokyklos turi bei valdo kelis žalio maisto verslus, tarp kurių – žaliavalgiška kavinė, parduotuvė teikianti dovanas virėjams ir produktus sveikam gyvenimui, taip pat istorinė ekologiškai draugiška smuklė. Viskas yra įsikūrę gražioje Mendocino pakrantėje Šiaurės Kalifornijoje. Taipogi jie yra “Vibrant Living Expo” įkūrėjai, tai žalio maisto ir sveikos gyvensenos konferencija, vykstanti “Living Light” centre kiekvieną rugpjūtį. Cherie ir Dan gavo daugybę apdovanojimų už “Living Light International”, kuris yra pripažintas kaip viena iš pirmaujančių neapdoroto maisto verslų pasaulyje.

Studentai atvyksta mokytis “Living Light Culinary Arts” institute iš daugiau nei 50 šalių ir šešių žemynų visame pasaulyje,  Cherie yra pelnusi pagarbos titulą “Gurmaniškos žalios vegenų virtuvės motina „. Ji yra gražus pavyzdys savo mokiniams, kurie žavisi jos verslo įgūdžiais ir vertina jos švelnią moterišką energiją ir gailestingą būdą. “Living Light Culinary Arts”  institutas yra žinomas dėl savo profesinės mokymo programos, patyrusių darbuotojų, palaikančios atmosferos ir puikių savo absolventų sėkmės istorijų. Cherie tikslas visada buvo skleisti gurmaniškos neapdoroto maisto veganų virtuvės naudą visame pasaulyje, rengiant mokytojus ir virėjus, kad įkvėptų kitus.

                Kokia yra Jūsų dabartinė mityba? Ar Jūs valgote 100% neapdorotą maistą?

“Aš mėgaujuosiu vaisių kokteiliu kiekvieną rytą ir didele porcija žalių salotų ar trinta  žalia sriuba kiekvieną dieną. Tiesą sakant, mano mityba yra sudaryta daugiausia iš vaisių (tiek saldžių, tiek nesaldžių), bei žalumynų. Valgau labai mažai riešutų, grūdų arba ankštinių augalų. Nors aš mokau žmones, kaip padaryti gurmaniškus termiškai neapdorotus valgius, pati valgau labai paprastą maistą namuose. Aš valgiau daugiausiai termiškai neapdorotą maistą 13 metų, bet nesu 100% žaliavalgė visą laiką, nors aš niekada negaminu namuose ir kasdien renkuosi valgyti daugiausiai termiškai neapdoroto veganų maisto. Kartais aš išeinu pavalgyti mieste  ir tada valgau bulvių košę, virtas pupeles arba ant grotelių keptas daržoves su didele porcija šviežių salotų. Aš niekada nevalgau kepto maisto, mėsos, acto net ir mažais kiekiais. Aš tikrai nesijaučiu tokia energinga kai  valgau virtą maistą, todėl aš stengiuosi dažnai jo nesirinkti” – sako Cherie.

                Kaip Jūs pradėjote valgyti žalią maistą?

Aš pradėjau savo žaliavalgišką kelionę 1992, kai  atvykau į Puerto Riką mokytis su Dr. Ann Wigmore. Perskaičiau jos knygas apie nuostabius rezultatus, kuriuos ji pasiekti vartojant kviečių želmenis ir žalią maistą, norėdama išgydyti vėžį ir kitas mirtinas ligas. Man buvo įdomus Dr. Wigmore darbas ir atostogos Puerto Rike skambėjo kaip gera idėja. Aš neturėjau tikslo prekiauti žalio maisto patiekalais vietoje savo virtų veganiškų patiekalų, bet tapusi liudininke nuostabių išgydymų, aš grįžau namo tikrai tikinti žalio maisto gyvensenos galia. Aš žinojau, kad dauguma daktarės Wigmore klientų grįš prie savo senųjų valgymo įpročių, nes jos mityba buvo sukurta valyti ir gydyti organizmą. Aš pakankamai žinojau žmogaus prigimtį, todėl supratau, kad daugumai žmonių, jeigu juos priversi tai valgyti visą likusį gyvenimą, bus nuobodu, nes maistas turi maitinti daugiau nei kūną, daugiau nei emocijas – maistas turi maitinti sielą. Taigi, kai tik aš grįžau namo, aš pradėjo kurti patiekalus, kad jie būtų skanūs, sotūs, maistingi. Pavyzdžiui, tokie maisto produktai, kaip buritos, mėsainiai, spagečiai, picos, sausainiai ir ledai, nėra lengvai pamirštami. Mano tikslas tapo –gaminti tokius tik ekologiškus, termiškai neapdorotus ir sveikatą skatinančius patiekalus  – nuo pat pradžių pirmaujame termiškai neapdorotų gurmaniškų patiekalų gamybos mokyme.

Palikau Puerto Riką ir tuoj pat pradėjau mokyti termiškai neapdoroto maisto veganų kulinarijos meno. Pirma savo namuose, po to bendruomenės kolegijose ir vegetarų konferencijose visoje šalyje. 1996 m aš išleidau savo pirmąją receptų knygą „Angelų maistas: sveiki receptai dangiškiems kūnams“. Aš įtraukiau keletą virtų veganiškų receptų į ją, nes norėjau žalio maisto pranešimu pasiekti žmones, kurie neturėjo jokio supratimo apie žalio maisto egzistavimą. Tais laikais nebuvo jokių gurmaniškai neapdoroto maisto receptų knygų. Vėliau mano draugystė su Viktoru Kulvinskiu motyvavo mane įkurti “Living Light Culinary Arts” institutą.

                Kaip Viktoras Jums padarė įtaką  kuriant kulinarijos institutą?

1992 metais, kai mokiausi pas Dr. Ann Wigmore, aš jau 20 metų dėsčiau vegetariškos kulinarijos meno. Dr. Ann mėgiamas žalias maistas mane įkvėpė kurti ir ji manęs paprašė būti jos žinių švyturiu. Ji pasiūlė man eiti  ir pasidalinti savo skania termiškai neapdorota virtuvę su visu pasauliu, todėl aš priėmiau jos patarimą ir nustojau dėstyti apie virtą veganinį maistą ir pradėjau dėstyti apie termiškai neapdorotą veganinį maistą visame pasaulyje. Aš praleidau kiekvieną laisvą momentą kurdama savo naują kulinarinį meną, gurmanišką termiškai neapdorotą veganų virtuvę.

Netrukus po grįžimo iš Puerto Riko, aš pradėjau maitinti Nacionalinius esėjų susibūrimus “Breitenbush Hot Springs” ir tapome draugais su Viktoru Kulvinsku. Jis ir jo žmona Youkta mėgo gurmanišką žalio veganų maisto virtuvę, kurią kūriau, ir pakvietė mane įsitraukti į kasmetinius gydomuosius menus moterims. Viktoras buvo nepalenkiamas, jis manė, kad pagal mano sukurtą gaminimo stilių turėtų būti mokomi geriausi virėjai pasaulyje. Maždaug tuo pačiu metu sutikau įkvepiančią moterį vardu Dr. Janedare Winston, profesorę ir gyvojo maisto gyvensenos mokytoją, kuri reikalavo, kad aš mokyčiau mokytojus, nes tada būtų būtų daugybė žmonių besidalinančių gyvo maisto gyvensena su visu pasauliu. „Vienas žmogus gali padaryti tiek daug“- ji man pasakė. Jaučiau, jog iš šių trijų žmonių, kuriais aš žaviuosi, gavau įgaliojimą sukurti mokyklą, skirtą mokyti termiškai neapdoroto maisto gaminimo privačius asmenis, virėjus ir instruktorius. Aš pavadinau ją “Living Light Culinary Arts” institutu, nes norėjau, kad būtų atsižvelgta į visų dalykų tarpusavio ryšį ir nuolat būtų priminta, ką Dr. Ann pasakė apie šviesos švyturį. Aš taip pat norėjau išreikšti savo įsipareigojimą gyventi lengvai ant žemės, valgyti lengvą maistą, ir būti šviesoje, taigi taip gimė Gyvenimo Šviesos Kulinarijos Meno Institutas  (Living Light Culinary Arts Institute).

                Koki yra “Living Light Culinary Arts” Instituto tikslai ?

Institute mes esame įsipareigoję mokyti pavienius žmones, virėjus ir mokytojus žalio veganiško kulinarinio meno. Daug dėmesio skiriama mokytojų mokymui, nes mes siekiame įtakoti kuo daugiau žmonių. Asmenys, virėjai ir mokytojai atstovauja gana vienodai kiekvieną mokymo sesiją. 1/3 dalyvių dalyvauja, nes jie nori įtraukti daugiau skanių žalio maisto patiekalų savo (ir jų šeimų) mityboje, 1/3 nori įtraukti žalią virtuvę į savo profesinę karjerą (ar pakeisti savo karjerą ir tapti profesionaliu virėju), o 1/3 yra aistringi dėl žalio maisto ir nori išmokyti jo kitus. Mūsų misija yra: “Living Light Culinary Arts” Institutas moko ir įkvepia žmones pasiekti aukščiausių standartų vadovavimo ir profesionalumo žalio maisto kulinarijos mene, o skatina pusiausvyrą ir laimę savo kasdieniame gyvenime. Mokymų rengimais,  asmenine parama, ir besąlygišku priėmimu, mes suteikiame dalyviams laisvę dalintis savo talentu su kitais ir džiaugsmingai švęsti sveiką gyvenimą.

                Kiek turite instruktorių? Ar jūs asmeniškai mokote kurią nors klasę?

Žmonės, kurie lanko mūsų mokymus žino, kad mes esame daugiau nei verslas – mes esame sąmoningų, atsidavusių savo meistriškumui, kūno,  proto ir dvasios pakeitimui asmenų šeima. Dabar mes turime aštuonis geriausius virėjus ir instruktorius, kurie yra 100% įsipareigoję mokyti gurmaniškų žaliavalgiškų patiekalų. Studentams patinka turėti  instruktorių įvairovę ir turėti galimybę dirbti vieni su kitais. Aš mokau didelę dalį klasių, nes mokymas yra mano aistra ir aš mėgstu asmeniškai bendrauti su studentais. Mano partneris ir direktorius LLCAI Dan Ladermann yra sertifikuotas Hipokrato sveikatos ugdytoja  ir dauguma klasių moko žalio maisto mitybos mokslo.

                Gal galite apibūdinti kai kuriuos kursus, kuriuos Jūs siūlote, kad pritrauktų naujus klientus  žalio maisto vartojimui?

Mūsų pradinio lygio kursai yra žalio maisto pagrindai. Mes manome, kad tai yra pirmasis žingsnis link naujo kulinarinio pabudimo, nes jis atveria visiškai naują pasaulį žalios virtuvės žmonėms, kurie nebūtų patikėję, kad tai įmanoma. “Harbin Hot Springs”- šis dviejų dienų pirminis virėjo mokymo kursas yra siūlomas daugelyje šalies rajonų kaip vienos dienos intensyvus kursas. Per šį įvadinį seminarą studentai lanko dešimtis puikių kulinarinių pristatymų, kurie moko įvairių žalių, skanaių lengvai paruošiamų užkandžių, vaisių kokteilių, sriubių, padažų, salotų, padažų, patiekalų, paštetų, riešutų pienelio, ne pieniško sūrio, džiovintų gėrybių, pavyzdžiui, krekerių ir nuostabių desertų. Mokama kaip naudotis visa būtina įranga žalio maisto virtuvėje, bei daiginti ir sodininkystės. Čia yra labai daug informacijos. Žmonės, kurie mokėsi žalio maisto gaminimo metų metus, būna nustebinti, kiek daug naujo jie išmoksta.cherie soria_menu

                Kokių mokymų asmeniui reikia, norint tapti sertifikuotu žalio maisto virėju?

Visko pagrindai yra mūsų antrojo lygio klasė. Tai yra 5 dienų praktinis seminaras išplečiantis pagrindų kursą. Studentai įgyja pasitikėjimą ir taip jie pereina prie sveikos gyvensenos. Tai yra pagrindinis aspektas norint dalyvauti LLCAI Asocijuotoje virėjų ir instruktorių rengime ( LLCAI’s Associate Chef and Instructor Training ). Mokiniai dirba su pasaulio iškiliausiais žalio maisto virėjais ir mokytojais, vienas instruktorius dirba su  5-6 mokiniais.

Šiose dirbtuvėse mokiniai mokosi žalio gurmaniško maisto ruošimo paslapčių. Jie susipažįsta su skonio dinamika ir su žalio maisto mokslo pagrindais. Studentams ypač patinka mokytis apie tai, kaip suderinti žoleles ir prieskonius, sukurti klasikinius ir etninius skonius nenaudojant receptų. Receptų kūrimas, mokymasis subalansuoti tekstūrą ir skonius atskiruose receptuose ar visą meniu, sukurti receptus pirminio varianto virto maisto, taip pat mokytis organizuoti ir valdyti žalio maisto virtuvę yra dalis ugdymo turinio, kuris rengia studentus pereiti į kitą lygį, 10-ties dienų Asocijuotame virėjų ir instruktorių rengime. Iki to laiko studentai būna baigę virėjų mokymus, jie gali drąsiai paruošti viską nuo užkandžių iki desertų, kurti savo receptus, organizuoti vakarėlius, mokyti klases, ir smagiai  tai daryti!

Komentarai

comments

Jums irgi gali patikti Daugiau šio autoriaus

Comments are closed.