Būsimieji gyvensenos medicinos profesionalai kelia vėliavą virš Europos

Būsimieji gyvensenos medicinos profesionalai kelia vėliavą virš Europos

2016 m. spalio 6 d.

Rugsėjo 29 d. grupė biomedicinos mokslų krypties studentų iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Gyvensenos medicinos magistrantūros, PAL (Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos) konsorciumo bakalaurai (European Bachelor of Physical Activity and Lifestyle) iš Lietuvos sporto universiteto (LSU), Hanze University of Applied Sciences (Groningenas, Olandija) ir Escola Superior Desporto De Rio Maior (Portugalija) įsteigė Europos gyvensenos medicinos profesionalų asociaciją (angl. European Society of Lifestyle Medicine Professionals).

Asociacijos tikslas – suburti Europos gyvensenos medicinos studentus, specialistus bei mokslininkus, plėtoti tarpuniversitetinius bei mokslo ryšius, nuolat gerinti studijų kokybę, pritraukti motyvuotus studentus, populiarinti naująją gyvensenos medicinos specialisto profesiją, rengti mokslines konferencijas ir mokymus visuomenei, bendradarbiauti su atsakingomis institucijomis, siekiant integruoti gyvensenos medicinos specialistus į sveikatos apsaugos sistemą ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Asociacijos patariamojoje taryboje pakviesti dalyvauti patyrę Lietuvos ir užsienio visuomenės sveikatos specialistai, gydytojai ir mokslininkai:

Prof. Hans Diehl, ACLM, Loma Linda universitetas, JAV

Prof. Colin Campbell, ACLM, Kornelio universitetas (Cornell University), JAV

Petras Vainius, ACLM (American College of lifestyle medicine), JAV

Dr. Stefania Ubaldi, ELMO (European Lifestile medicine Organisation), Šveicarija

Prof. Ramunė Kalėdienė, LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė

Prof. Aurelijus Veryga, LSMU Lietuvos sveikatos instituto direktorius

Tomas Vaičiūnas, LSMU Gyvensenos medicinos magistro studijų koordinatorius

Prof. Gediminas Mamkus, LSU studijų prorektorius

Doc. Rita Gruodytė Račienė, LSU PAL koordinatorė

Dr. Vinga Indriūnienė, LSU

Lėtinės neinfekcinės ligos, tokios kaip širdies ir kraujagyslių ligos, vėžys, plaučių ligos ir antrojo tipo diabetas, yra dažniausios mirties priežastys visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 80 proc. ankstyvųjų mirties atvejų nuo šių ligų galima išvengti pakeitus gyvenseną. Svarbu pabrėžti, kad kiekvienais metais ne tik daugėja susirgusiųjų šiomis ligomis, bet ir jaunėja pacientų amžius. Kalbame apie tai, kad auga pirmoji pokario karta, kuri gyvens trumpiau nei jų tėvai.

Moksliniai tyrimai atskleidė, kad lėtinių neinfekcinių ligų priežastys siejamos su ydinga gyvensena. Akivaizdu, kad simptomų gydymas vaistais ir chirurginėmis intervencijomis yra labai brangus ir mažai lemia sergančiųjų gyvenimo kokybę bei  trukmę, nes nepašalina ligų priežasčių. Todėl mes, akademinė biomedicinos mokslų srities profesinė draugija, sieksime sveikatos apsaugos sistemoje įdiegti naują, moksliniais tyrimais pagrįstą, gyvensenos medicinos praktiką, kuri padėtų suvaldyti lėtinių ligų pandemiją. Šiam tikslui esame pasirengę paskirti savo profesinę karjerą. Žinoma, tam reikės ne tik žinių ir ryžto, bet ir pokyčių sveikatos politikoje. Sieksime, kad sveikatos apsaugos sistemoje būtų sukurta ir sėkmingai funkcionuotų nauja gyvensenos medicinos specialisto institucija, teikianti realią naudą visuomenei.

Laurita Jasiūnaitė; Viktorija Grigaitė; Paulius Jaruševičius (ESLMP prezidentas); Vilija Vedlugienė; Eglė Minevičienė
Laurita Jasiūnaitė; Viktorija Grigaitė; Paulius Jaruševičius (ESLMP prezidentas); Vilija Vedlugienė; Eglė Minevičienė

Paulius Jaruševičius
ESLMP prezidentas
ELMO ambasadorius Baltijos šalims
Mob. 8-699 81 333
El. p.: pauliusjaru@gmail.com

Komentarai

comments

Jums irgi gali patikti Daugiau šio autoriaus

Comments are closed.