Apie Ann Wigmore sveikos mitybos konferenciją

„Šiemet, jau penktą kartą, lankytojams duris atveria Ann Wigmore sveikos mitybos konferencija. Tai – didžiausias Europoje tokio tipo renginys“, – sako konferencijos organizatorius Ann Wigmore fondo direktorius Paulius Jaruševičius.

Profesorius Kolinas Kempbelas konferencijoje Lietuvoje 2013 m.

 

Idėja surengti Ann Wigmore sveikos mitybos konferenciją gimė 2012-aisiais. Tais pačiais metais buvo nutarta pastatyti jai paminklą Kruopiuose (Akmenės raj.), iš kur ji buvo kilusi.
Ann Wigmore (tikrasis vardas – Ona Varapickaitė) buvo natūropatė, gyduolė, jos kūrybinis ir dvasinis palikimas bei asmeninis gyvenimo pavyzdys paliko didžiulį pėdsaką milijonų žmonių gyvenime visame pasaulyje. Jos asmenybė gali būti lyginama su tokiais mūsų tautos didžiūnais, kaip Vydūnas ar Valančius.

Medikų susidomėjimas gyvensenos medicina

2017 kovo 17 d. Kauno klinikose vyks Tarptautinė gyvenimo būdo medicinos konferencija, skirta sveikatos apsaugos sistemos darbuotojams ir studentams. Kovo 18–19 d. – Ann Wigmore sveikos mitybos konferencija, skirta visuomenei.

Paminklas Ann Wigmore Kruopiuose.

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas jau prieš trejus metus susidomėjo gyvensenos medicinos tema. Ši konferencija organizuojama jau trečią kartą ir pirmiausia skiriama šeimos gydytojams, slaugytojams, įvairių medicinos krypčių studentams, visuomenės sveikatos specialistams.
Konferencijoje dalyvaus sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Europos Sąjungos komisaras Vytenis Andriukaitis. Siūlymas šeimos gydytojo komandą papildyti sveikos gyvensenos profesionalu įrašytas į Vyriausybės programą. Šeimos gydytojas, matydamas, kad paciento ligos pasireiškimui svarbią įtaką daro netinkama gyvensena, paskirtų ne tik gydymą vaistais, bet ir gyvensenos medicinos profesionalo konsultaciją.

Kovo 18 d. konferencijos programa

Konferencija vyks dvi dienas: 2017 m. kovo 18 ir 19 d. Pirmąją konferencijos dieną, skirtą besidomintiesiems mityba ir sveikata, Jefrey Smithas iš JAV kalbės apie aplinką, kurioje gyvename ir jos įtaką sveikatai.

Dažnai net nesuvokiame, kas slypi už spalvotų maisto produktų pakuočių. Apie ką pramoniniai maisto gamintojai nenori kalbėti? Kaip maistas, užaugintas naudojant chemikalus, veikia mūsų organizmo būklę? Kodėl nesugebame apsaugoti savo teisės žinoti apie pramoninio maisto žalą, o leidžiamės mulkinami maisto reklamos? Kaip maisto pramonės gigantai, siekdami pelno, manipuliuoja mūsų sąmone, nuo pat mažens pratindami prie sveikatą žalojančio maisto, formuoja ydingą kultūrą ir vartojimo įgūdžius, kuria mitus ir priverčia mus jais patikėti?

Kartu su mitybos eksperte Brenda Davis iš Kanados aptarsime, kokia mityba yra tinkamiausia žmogui, su kokiais iššūkiais susiduriame norėdami gyventi sveikai? Svarstysime, kaip keisti gyvenimo būdą, nuo ko pradėti, kaip fiksuoti pokyčius, mokysimės iš geriausių gyvensenos pakeitimo pavyzdžių, dalysimės patirtimi.

Gydytojas ir mokslininkas iš Klivlendo (JAV) kalbės apie klinikinę gyvensenos mediciną: kaip net ir sunkias ligas galima gydyti derinant šiuolaikinę mediciną su gyvenimo būdo pakeitimais. Kodėl sveikatos apsauga ir medicinos industrija taip saugo tam tikrus mitus apie vaistų ir chirurgijos galią, ignoruodami gyvenimo būdo, kaip paties stipriausio vaisto, poveikį?

Profesorius Adrian Kennedy iš Indijos konferencijos metu aptars savo patirtį, kaip gyvenimo būdu gydomos sunkios ligos įvairiose pasaulio šalyse.

Pranešėjai iš Lietuvos Ignas Bakėjus ir Paulius Jaruševičius pasidalins savo asmeninėmis gyvensenos pakeitimo ir sėkmės istorijomis, pasakos, kaip natūraliu būdu – per sąmoningumo ugdymą, sportą, mitybą ir bendruomeniškumą – galima įkvėpti ir pakeisti tūkstančių žmonių likimus. Svarbi konferencijos dalis yra diskusija ir atsakymai į klausimus.

Kovo 19 d. kalbėsime apie vaikų mitybą

Dažnai sulaukiu klausimų, kaip maitintis laukiantis kūdikio, kaip užauginti sveikus vaikus, kuo juos maitinti, kaip apsaugoti nuo nepageidautinos įtakos, pramoninio ir greitojo maisto, saldumynų. Visus šeimoms, auginančioms vaikus, rūpimus klausimus aptarsime kovo 19 dieną su mitybos mokslininke, trijų vaikų mama Brenda Davis.

Pasirinkome neįprastą susitikimo formą. Po įvadinės paskaitos vyks išsami diskusija, atsakymai į jūsų klausimus, konkrečių problemų, su kuriomis susiduria vaikus auginantys tėvai, aptarimas. Pagrindinė problema, su kuria susiduria mamos, tai vaikų nenoras valgyti daržoves ir vaisius. Iš kur kyla šis protestas, kaip sudominti vaikus sveikesne mityba? Kaip atpažinti ir suprasti, kada vaikams pradeda trūkti maistinių medžiagų ir kokių? Kaip ir kur rasti sveikų maisto produktų, kaip pagaminti patrauklų vaikams maistą?

Registruokis jau dabar.

Komentarai

comments

Jums irgi gali patikti Daugiau šio autoriaus

Comments are closed.