Ann Wigmore gyvo maisto konferencijos trumpa ataskaita

gyvomaistokonferencijaemblemaSMALL

2014 m. Spalio 23-25 d. Ann Wigmore fondas Lietuvoje suorganizavo Ann Wigmore gyvo maisto konferenciją ir dar visą eilę renginių, kurie tapo reikšmingu įvykiu visiems besidomintiems ligų prevencija, sveika gyvensena, sąmoninga ir natūralia mityba.

Spalio 23 dieną Vilniuje vyko neformalus visuomenės ir konferencijos svečių susitikimas. Čia buvo atsakyta į daugelį rūpimų klausimų, kuriuos uždavė vakaro dalyviai. Ypatingas dėmesys buvo skirtas problemoms su kuriomis susiduria žmonės keičiantys mitybą ir gyvenimo būdą. Diskusija vyko apie galimą vitaminų ir kitų maistinių medžiagų stoką, aliejaus ir vaisių vartojimą, mitybą susirgus diabetu ir kitomis lėtinėmis ligomis bei kitomis aktualiomis temomis.

Oct 24 3Spalio 24 dieną Kauno klinikų naujajame farmacijos fakultete vyko medikams skirta Gyvenimo būdo medicinos konferencija. Tai pirmas toks renginys Europoje, kuomet nevyriausybinės organizacijos kartu su universitetu organizuoja mokslinę konferenciją gyvenimo būdo medicinos klausimais. Konferenciją organizavo Ann Wigmore fondas ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. Konferencijoje pranešimus skaitė mokslininkai iš Lietuvos, JAV ir Vokietijos. Atidarymo kalbą sakė LSMU kancleris prof. Vilius Grabauskas, kuris pabrėžė ligų prevencijos svarbą. Šeimos medicinos klinikos vadovas prof. Leonas Valius akcentavo šeimos gydytojų vaidmenį ligų profilaktikoje. Doc. Aurelijus Veryga iškėlė klausimą apie manipuliacijas alkoholiu kaip maisto produktu, neva apsaugančiu nuo aterosklerozės. Dr. Ida Liseckienė ir dr. Darius Kubilius apžvelgė Šeimos medicinos klinikoje vykdomų mokslinių tyrimų rezultatus. Neseniai pradėtų tyrimų tikslas išanalizuoti, kaip mitybos pokyčiai veikia ateroskleroze sergančių pacientų sveiką. Prof. Algimantas Kirkutis aptarė, kokios galimybės Lietuvoje organizuoti gydančios mitybos ir gyvenimo būdo medicinos studijas.

Biochemijos profesorius Claus Leitzmann iš Heseno (Vokietija) pateikė vegetarišką mitybą pagrindžiančių mokslinių tyrimų apžvalgą. Profesoriaus teigimu pasaulyje yra atlikta pakankamai mokslinių tyrimų patvirtinančių vegetariškos ir veganiškos mitybos pranašumus.

Hipokrato sveikatos instituto direktorius (JAV) dr. Brian Clement pasidalino praktine darbo su sunkiai sergančiais ligoniais patirtimi bei pateikė mokslinių tyrimų, susijusių su vėžio bei kardiovaskuliarinių ligų pandemija, apžvalgą. Daktaras teigė, kad daugelis solidžių universitetinių studijų patvirtina ypatingą mitybos bei aplinkos taršos įtaką šių ligų vystymuisi.

Ypatingas dėmesys buvo skirtas kardiologo iš JAV prof. Caldwell Esselstyn pranešimui. Mokslininkas pateikė svarių įrodymų, kad kardiovaskuliarinės ligos tiesiogiai susijusios su mityba. Kardiologo moksliniai tyrimai aiškiai rodo, kad perėjus į mitybą pilnos sudėties augalais, atsisakius papildomų riebalų ir aliejaus, galima sustabdyti širdies ligos plėtrą ir visiškai pasveikti. Mokslininko tyrimai, sulaukę atgarsio visame pasaulyje, sudomino ir Lietuvos mokslininkus. Pasibaigus konferencijai prof. Grabauskas tęsė konsultacijas su svečiu iš JAV Petru Vainiumi apie galimybę steigti LSMU Gyvenimo būdo medicinos magistro studijas. Profesorius ypač vertina JAV universitetų ryžtą prisidėti prie LSMU planų steigti Lietuvoje Gyvenimo būdo medicinos studijų programą.

Sveikinimus konferencijai, jos dalyviams ir organizatoriams, Ann Wigmore fondui bei LSMU, atsiuntė Kornelio universiteto profesorius T. C. Campbell (JAV), Loma Linda universiteto medicinos akademijos vadovė prof.  Wayne S. Dysinger (JAV), Loma Linda Gyvenimo būdo medicinos instituto steigėjas profesorius Hans A. Diehl (JAV), Amerikos gyvenimo būdo medicinos koledžo direktorė Suzan Benigas (JAV), Europos gyvenimo būdo medicinos asociacijos prezidentas dr. Michael Zagner (Vokietija), Harvardo universiteto profesorius David R. Williams (JAV).

Spalio 25 dieną Vilniaus kongresų rūmuose vyko jau trečioji Ann Wigmore gyvo maisto konferencija. Šiais metais ypatingas dėmesys buvo skirtas širdies ir kraujagyslių ligoms bei vėžiui. Dr. C. Esselstyn pabrėžė, kad širdies ligos, kurios nusineša 50% visų žmonių gyvybių vakarų šalyse, turėtų iš viso neegzistuoti. Šios betikslės ligos atsiranda ir progresuoja dėl neteisingos mitybos. Nuo jų miršta vis daugiau žmonių, o jų gydymui išleidžiama vis daugiau pinigų. Daktaras iš Klivlendo detaliai išdėstė aterosklerozės atsiradimo mechanizmą ir išaiškino, kaip pakeitus mitybą, atsisakius gyvūninės kilmės maisto ir papildomų riebalų galima ne tik sustabdyti širdies ligos progresą, bet ir visiškai išgyti nuo šios sunkios ligos ir jos komplikacijų.

Oct 25 6(1)Profesorius Claus Leitzmann išdėstė veganiškos mitybos privalumus. „Moksliniai tyrimai rodo, kad išskyrus galimą vitamino B12 deficitą veganai, dėl savo mitybos neturi jokių kitų galimų sveikatos sutrikimų“ – sako profesorius. „Mes pagal savo fiziologiją ir genetiką nesame mėsėdžiai. Besaikiai vartojamas gyvūninis, giliai apdorotas maistas dažnai tampa lėtinių neinfekcinių ligų priežastimi.“

Dr. Brian Clement savo pranešime akcentavo gyvo maisto svarbą mityboje. Jis pateikė visą eilę mokslinių tyrimų rezultatų, neginčijamai patvirtinančių mitybos įtaką kritinių ligų epideminiam plitimui. Remdamasis Hipokrato sveikatos instituto patirtimi, mokslininkas pateikė visą eilę pavyzdžių, kuomet pakeitus mitybą, net ir ketvirtos stadijos vėžiu sergantys ligoniai susigrąžina sveikatą ir gyvena pilnavertį gyvenimą daugelį metų.

Pranešėja iš Lietuvos Jelena Tulčina pateikė savo vadovaujamo natūralios medicinos centro patirtį, pakeitus mitybą, gydant žvynelinę, alergijas ir daugelį kitų ligų. Dr. Darius Kubilius apžvelgė Gyvo maisto programos dalyvių pasiekimus mažinant svorį, sureguliuojant cholesterolio lygį ir kraujospūdį. Konferencijos organizatorius Paulius Jaruševičius įvardino ypatingus Ann Wigmore, kaip žolininkės, gyvo maisto programos kūrėjos nuopelnus, bei pasiūlė Lietuvoje įteisinti Ann Wigmore palikimą, kaip mūsų tautos nacionalinį turtą, tarptautiniu mastu formuojanti palankų mūsų valstybės įvaizdį. Valstybės, kurioje puoselėjamos sveikos gyvensenos ir natūralios žemdirbystės tradicijos.

Pasibaigus konferencijai mokslininkai atsakė į daugelį žiūrovų klausimų.

Spalio 23 dieną BNS salėje vyko konferencijos organizatorių ir svečių spaudos konferencija. Salėje buvo virš dešimties žurnalistų, keletas TV su kameromis. Konferencija buvo nušviesta žiniasklaidoje daugiau kaip 30-yje straipsnių. Svečiai ir organizatoriai sudalyvavo 3 TV laidose, davė interviu įvairioms TV žinių tarnyboms, sudalyvavo penkiose radijo laidose.

 

Konferencijos dalyvių atsiųsti atsiliepimai:

Irena

Esu labai labai dėkinga už konferenciją (spalio 25 d. Kongresų rūmuose), taip puikiai organizuotą, kuri man padarė tokią stiprią įtaką, kad tapau iš vegetarės vegane ir skatinu šeimą,  draugus ir kolegas pasielgti taip pat. Labai viliuosi, kad ši įtaka padės susitvarkyti sveikatą, pagerės gyvenimo kokybė.

Roberta

Ačiū už tai, kad organizuoji tokią konferenciją su žymiais mokslininkais. Išvažiavusi šeštadienį iš konferencijos jaučiausi pakylėta ir įkvėpta, kad reikia kuo daugiau valgyti gyvo maisto ir skleisti šią žinią aplinkiniams. Ačiū ačiū ačiū.

Vygantas

vakar dalyvavau jūsų konferencijoje. Ir visu pirma norėčiau padėkoti jums už jūsų darbą ir indėlį Lietuvai. Tik gaila, kaip jau ir pats minėjote, kad šis darbas kuri mėginate padaryti vystosi lėtai tarp žmonių. Kadangi žmonės per silpni pokyčiams ir ignoruoja atiduodami paskutines jėgas, vietoj to, kad pripažintu tiesą. Aš pats asmeniškai pastabėjau kaip yra sunku kalbėti tarp tokiu žmonių ir jiems padėti. Mano visi draugai, giminaičiai, artimieji, visi iki vieno prieštarauja man be jokių aiškiu argumentu tiesiog vadovaudamiesi emocijomis. Bet galima ir pasidžiaugti, nes su viltimi ir pastangomis tikrai galima pagerinti ir padėti pasauliui. Nes žmonės kurie priešinasi sveikai mitybai, nustoja priešintis tada, kadag nebeturi ką atsakyti ir paneigus patvirtinti savo neteisybę. Teisingas švietimas, gali atstatyti žmonių suvokimą teisinga linkme. Tad jūsų pagalba, mes kurie norime sau ir kitiems padėti, galime tai lengviau padaryti, nes busim pasiruošę. Ačiū dar karta.

Alvydas

Pirmiausiai noriu padėkoti už puikiai organizuotą ir svarbiausia labai naudingą man ir mano žmonai bei jos sesei konferenciją. Dėkoju mūsų visų vardu. Lektoriai buvo aukščiausio lygio ir jų temos labai man svarbios. Ne abejoju, kad visi dalyviai pagalvos tą patį. Mačiau daug linksmų, skaisčių veidų pradedant Tavimi ir Tavo kolegomis.

Aš pats gyvenu pusiau veganišką gyvenimą. Jau du metus nevalgau jokių pieno produktų ir saikingai (kartą ar du per savaitę) valgau kol kas mėsą ir kiaušinius.

 

 

Komentarai

comments

Jums irgi gali patikti Daugiau šio autoriaus

Comments are closed.