1-oji Ann Wigmore konferencija 2012

2012 rugsėjo 19–20 dienomis Vilniuje vyko pirmoji tarptautinė Ann Wigmore gyvo maisto konferencija. Konferencija pavadinta gyduolės lietuvės Onos Varapickaitės (Ann Wigmore 1909– 1994) vardu. Ji  buvo skirta plačiai visuomenei, sveikatos ir mitybos specialistams, mokslininkams ir pedagogams, siekiantiems pagilinti žinias apie mitybos įtaką sveikatai, išplėsti akiratį. Konferencijoje dalyvavo apie 2000 žmonių iš įvairių šalių, kurie turėjo galimybę giliau susipažinti su gyvo maisto sąvoką, gauti naudingos informacijos, pamatyti kaip sparčiai Lietuvoje vystosi sveiko gyvenimo idėjos.

back view bclementKonferencijoje buvo kalbama apie, atrodytų, labai skirtingus dalykus – apie Annos Wigmore išskirtinės asmenybės įtaka šiuolaikinei mitybos sampratai ir apie želmenų auginimą, sėklų daiginimą ir  maisto elementų fermentaciją; apie žaliavalgystę ir jos iššūkius, apie gyvo maisto sampratą ir įtaką sveikatai, dietą ir detoksikaciją ir net apie valgomų laukinių augalų stebuklus, apie holistinę terapinę fermentologiją, gyvenimo jėgą ir ilgaamžiškumą. Bet visi pristatymai turėjo bendrą bruožą – juose buvo kalbama apie tai, kaip išsaugoti energiją, būti ilgaamžiu ir gyventi sveikai.

Konferencijos organizatoriui VŠĮ Ann Wigmore fondas, šios garsios asmenybės vardo dėka, pirmą kartą istorijoje pavyko surinkti tiek iškilių asmenybių vienu metu. Daugelis jų – asmeniniai Annos draugai, bendražygiai ir pasekėjai:

Dr. Brian Clement (JAV) – mokslininkas, Hipokrato instituto direktorius;
Karyn Calabrese (JAV) – detoksikacijos ekspertė (sulaukusi 65 metų, ji jau 43 metus maitinasi žaliu maistu ir atrodo kaip įkopusi tik į penktą dešimtį. Šiandieną Karina turi kelis žalio maisto restoranus, ji dažnai pasirodo televizijos laidose ir skelbia žalios mitybos idėjas);
Steve Meyerowitz (JAV) – mokslininkas, mitybos ekspertas;
Victoria Boutenko (JAV) – publicistė ir mitybos ekspertė, žaliųjų kokteilių „ambasadorė“;
Joyce Oliveto (JAV) – mitybos ekspertė;
Loreta Vainius (JAV) – želmenų auginimo ekspertė;
Viktoras Kulvinskas (Kosta Rika) – mokslininkas, mitybos ekspertas;
Leola Brooks ir Lalita Salas (Puerto Rikas) – Ann Wigmore instituto vadovės;
Jill Swyers (Didžioji Britanija) – Hipokrato instituto atstovė;
Mikael Bostrom (Švedija) – Hipokrato instituto atstovas;
Dr. Algimantas Kirkutis (Lietuva) – gydytojas kardiologas, Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų prezidentas.

Vilniaus meras, A. Zuokas kalbėdamas konferencijos metu sakė:

arturas zuokas2„Didelė garbė ir malonumas pasveikinti tuos žmones čia susirinkusius, kurie galvoja ką valgo, galvoja kaip valgo, galvoja ir vertina kur gyvena ir kaip gyvena. Nes negalima galvoti tik apie save, reikia galvoti ir apie aplinką, kad jai darytume kuo mažiau neigiamos įtakos. Kaip miesto vadovas džiaugiuosi, kad Vilniuje daugėja gyvo maisto kavinių ir restoranų, daugėja sveiko maito restoranų. Tai rodo, kad tai nėra mada, o tai tampa tarsi mūsų nauja kultūros dalis. Kartu noriu priminti, kad Vilnius pagal orų kokybę yra geriausias tarp sostinių Europoje ir yra geriausios kokybės vanduo, nes geriame iš gręžinių. Tokio vandens kokybės nėra niekur Europoje. Artimiausia šalis yra Naujoji Zelandija. Taigi, turime visą pagrindą gyventi sveikai, gerai ir laimingai. Ir tikiuosi, kad šios konferencijos metu išsakytos mintys ir idėjos turės gerą impulsą, kad tokių žmonių būtų daugiau Vilniuje ir Lietuvoje.“

 Ann Wigmore gyvo maisto konferencijos metu žiūrovai turėjo galimybę užduoti ekspertams įvairius klausimus, scenoje vyko daug diskusijų, o užkulisiuose – susitikimų su žiniasklaidos atstovais, nes konferencija susilaukė neįtikėtino atgarsio ne tik Lietuvos žiniasklaidoje ir visuomenėje. Apie šį įvykį parašė net JAV leidžiamas žurnalas „Healing your world“ (2013 metų sausio numeryje) ir konferencija buvo plačiai nušviesta tarptautinėje internetinėje žiniasklaidoje.

Konferencija davė impulsą pradėti verslą sveikos mitybos srityje. Paskatino sveikos mitybos restoranų augimą (du RAW restoranai Vilniuje, nauji šviežių sulčių bei žaliųjų kokteilių barai ir kioskai visoje Lietuvoje) ir sveikos mitybos produktų gamybos įmonių atsiradimą sostinėje ir kituose šalies miestuose. Įkvėpti Ann Wigmore konferencijos, pačios Ann asmeninio pavyzdžio, žmonės pradėjo burtis į Ann Wigmore klubus, dalintis patirtimi, ugdyti bendruomeniškumo jausmą, savitarpio pagalbą. Šiuo metu klubai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose vienija virš 800 narių.

Privati nevyriausybinė organizacija VšĮ Ann Wigmore fondas ir Living Ann Fund (JAV), padedami Lietuvos valstybinių ir nevalstybinių sveikatos institucijų, 2013 m. rugsėjo 22–29 dienomis rengia antrąją Ann Wigmore gyvo maisto konferenciją tema „Gydanti mityba“ (Nutritional medicine).  Konferencijos globėja Vilniaus miesto savivaldybė. Partneriai: Vilniaus m. sveikatos biuras, Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmai (LSNR) ir Lietuvos sveikuolių sąjunga.

Siekiama, kad AWK taptu tradiciniu ir labai svarbiu renginiu Vilniaus miestui, Lietuvai, o ateityje ir visai Europai.

Konferencijos vaizdo įrašus galima pasižiūrėti lietuvių ir anglų kalbomis.

[nggallery id=3]